سبد خرید 0

بهترین راهنمای خرید تشک در سال 2020

راهنمای خرید تشک
مدت زمان مطالعه مقاله خرید تشک: 10 دقیقه

خواب از مهم ترین کارکرد های بدن به شمار می رود. بنا بر توصیه روانشناسان هر فرد باید به مدت 7 یا 8 ساعت از شبانه روز خود را به استراحت و خواب اختصاص دهد. از جمله عواملی که می تواند شرایط مطلوب خواب را فراهم کند خرید تشک ارزان و مرغوب می باشد. پس از داشتن خواب راحت با مدت زمان کافی شما روزی پر انرژی را آغاز خواهید کرد چرا که آرامش ذهن و بدنی سر حال، انرژی کافی را برای گذران یک روز عالی محیا می کند. بالعکس داشتن خواب نامناسب به علت خوابیدن بر روی تشکی غیر استاندارد می تواند بر سلامتی، احساسات و قدرت تفکر تاثیر منفی بگذارد.

مقدمه

خواب از مهم ترین کارکرد های بدن به شمار می رود. بنا بر توصیه روانشناسان هر فرد باید به مدت 7 یا 8 ساعت از شبانه روز خود را به استراحت و خواب اختصاص دهد. از جمله عواملی که می تواند شرایط مطلوب خواب را فراهم کند خرید تشک ارزان و مرغوب می باشد. پس از داشتن خواب راحت با مدت زمان کافی شما روزی پر انرژی را آغاز خواهید کرد چرا که آرامش ذهن و بدنی سر حال، انرژی کافی را برای گذران یک روز عالی محیا می کند. بالعکس داشتن خواب نامناسب به علت خوابیدن بر روی تشکی غیر استاندارد می تواند بر سلامتی، احساسات و قدرت تفکر تاثیر منفی بگذارد. از جمله نکات مهمی که برای خرید تشک باید به آن ها توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

از خرید تشک های بی نام و نشان و بدون گارانتی خودداری کنید.
برای تمیز کردن تشک از دستمال خیس و سشوار استفاده نمایید.
اجازه ندید بچه ها از تشک ها برای آکروبات بازی کردن استفاده کنند.

بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی می باشد که از سطح تخت بالاتر بیاید و ارتفاع آن کم نباشد. در تشک های معمولی، بحث ارتفاع مهم نیست و ارتفاعی برای آن ها تعریف نشده است، در حالی که انواع مدل های طبی و خوشخواب موجود در بازار، از ارتفاع متنوع برخوردار می باشند. محتویات تشک ها و نوع موادی که در تولید آن ها به کار رفته در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برند های ایرانی می توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر نوع تشک را از نزدیک ببینید. از جمله مواد تشکیل دهنده تشک های خوشخواب شامل نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم می باشد. در حالی که تشک های معمولی تنها از فنر تشکیل شده اند و اغلب در آن ها ابر و مواد پر کننده مانند پر و پشم نیز در آن ها وجود دارد. در این مقاله از میترامترس سعی بر این کرده ایم تا شما را برای خرید تشک مناسب راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه یک تشک مناسب خریداری کنم؟

خرید تشک مناسب

اگر بر روی تشک تان فرورفتگی یا برآمدگی می بینید نشانه پایان عمر تشک است؟
کف دستتان را بر روی تشک قرار دهید و فشار دهید آیا کف دستتان در تشک فرو می رود؟ در یک تشک سالم مواد داخل تشک در برابر فشار دست مقاوم هستند و فرو نمی روند.
بر روی تشک دراز بکشید آیا به داخل تشک فرو می روید اگر چنین است تشک شما خراب است. با در نظر گرفتن نکات زیر بهترین تشک را انتخاب کنید.

کیفیت خواب شما به کیفیت تشکی که بر روی آن استراحت می کنید بستگی دارد.

کیفیت خواب

 

تشک خوب تشکی است که باعث آرامش اعضای بدن شما می شود و زمانی که بر روی آن می خوابید ستون فقرات شما بر روی آن احساس راحتی می کند. عقیده های مختلفی برای داشتن تشک خوب وجود دارد که ما در اینجا به درست و غلط بودن این عقاید می پردازیم:

برای خرید تشک طبی ، بهتر است تشک سفت خریداری کنیم یا تشک نرم؟

برای خرید تشک طبی تحقیقات نشان داده تشک سفت بهتر است و این تشک به شما کمک می کند خواب بهتری داشته و کمتر دچار کمردرد شوید، اما از خرید تشک های خیلی سفت هم پرهیز کنید به خصوص اگر عادت دارید به پهلو بخوابید.

آیا کسانی که به لاتکس حساسیت دارند می توانند از این تشک ها استفاده کنند؟

باید به شما بگوییم که لاتکس در داخل تشک به کار رفته و ارتباط مستقیم با بدن شما ندارد که شما را دچار مشکلات حساسیتی کند. پس با خیالی آسوده می توانید اقدام به خرید تشک مورد نظر خود کرده و از آن استفاده کنید.

هنگام خرید تشک باید آن را امتحان کنیم؟

امتحان تشک

 

بله سعی کنید هنگام خرید تشک بر روی آن دراز بکشید و اگر دیدید بدنتان بر روی آن فرو می رود سعی کنید تشک های سفت تری را خریداری کنید، سر و گردن باید به هنگام خواب در تشک فرو نرود.

آیا بر روی تخت های دو نفره می توان از دو تشک تک نفره استفاده کرد؟

خیر انجام دادن چنین کاری اشتباه است خرید تشک برای افراد با وزن های مختلف متفاوت است. هرچند وقت تشک تان را سر و ته و پشت و رو کنید تا تمامی فشارها بر روی یک نقطه نباشد. پس از خرید تشک برای اینکه عمر تشک را بالا ببرید هرگز تشک را تا نکنید زیرا سبب از بین بردن ساختار اصلی تشک می شوید.  همچنین بر روی تشک حتما ملافه ای قرار دهید تا از کثیف و لکه دار شدن آن جلوگیری شود.

آیا تشک نیاز به محافظ دارد؟

می توان گفت محافظ تشک پارچه ای است  که از ورود مایعات، گرد و غبار، تعریق و … به رویه تشک جلوگیری می کند. با استفاده از محافظ تشک از مشکلات ناشی از حوادث و نشت مواد به داخل تشک،حشرات مانند ساس و حشرات ذره بینی ، مواد آلرژی زا و آلودگی ها جلوگیری می شود.همچنین طول عمر انواع تشک مانند تشک فنری، تشک مموری فوم، تشک طبی، تشک معمولی را با استفاده از کاور تشک میتوان افزایش داد. همان طور که میدانید شستن تشک در منزل بسیار سخت و تاحدی بطور معمول غیر ممکن است بنابراین اگر از محافظ تشک استفاده شود دیگر نیاز به شست و شو و تعویض تشک نیست و همچنین سلامت محل خواب هم حفظ شده است. محافظ تشک انواع مدل ،اندازه و جنس های مختلفی دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

چه موقع نیازمند خرید یک تشک تازه هستید؟

تشک تازه

 

نشانه هایی که به ما نشان می دهدکه وقت آن رسیده که تشک جدیدی را خریداری کنیم چیست؟

زمانی که تشک شما غژ غژ می کند.
تشک شما دچار پارگی و ساییدگی شده است.
فرو رفتگی و برآمدگی های ناخوشایندی در تشک تان به وجود آمده است.
زمانی که در خانواده اقوام و هتل ها خواب راحتی را سپری می کنید اما در تشک خود خواب راحتی ندارید.
اگر صبح ها هنگام خواب احساس می کنید درد خفیفی در ناحیه کمرتان احساس می شود، شاید فکر کنید این به خاطر این است که به مقدار کافی نخوابیده اید ولی این از علائم تشک خراب می باشد.

هنگام خرید تشک به این نکات توجه کنید:

نکات مهم

در چه وضعیتی احساس راحتی می کنید؟
میزان فضای موجود در اتاق تان را بسنجید؟
آیا تشکی را که خریداری می کنید مناسب شما هست یا نه؟
اگر متاهل هستید حتما با همسرتان برای خرید تشک به بازار بروید.
قبل از آن که اقدام به خرید تشک کنید باید بدانید که نیاز شما در زمان خواب چیست؟
تشک های طبی و فنری متصل مناسب همه افراد می باشد ولی انتخاب و راحتی آن بستگی به وزن افراد دارد.
تشک های طبی بیشتر مناسب افرادی می باشند که عادت به این نوع تشک دارند و یا بخاطر توصیه پزشک مجبور به استفاده از آن می باشند.
تشک های فنری منفصل مناسب افرادی می باشد که عادت به استفاده از تشک های نرم دارند و میخواهند تمام سطح بدن خود توسط تشک پوشش داده شود.
تشک های هوشمند مانند بالشت های طبی حالت بدن شما را می گیرند و فاقد فنریت می باشد این نوع تشک در کشور آمریکا و کشورهای اروپایی بسیار پرطرفدار است.
تشک در همان یک ماه اول خودش را نشان می دهد پس بهتر است تشکی را خریداری کنید که به شرکت آن از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش اعتماد داشته باشید.

انواع تشک میترا موجود در بازار

تشک فنری: تشک های فنری برای افراد کم سن و سال و با وزن کم طراحی گردیده اند.
تشک طبی و فنری: این تشک ها انتخابی ایده آل برای تمامی افراد می باشد.
تشک طبی: این تشک ها فاقد فنر بوده و دارای خاصیت طبی برای افراد می باشند.
تشک فنری منفصل یا پاکتی : فنرها بصورت تکی عمل می کنند و فشار از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل نمی شود.
تشک مموری فوم: حالت بدن شما را بخود می گیرد و شما در تشک فرو می روید.

سایر نکاتی که باید در خرید تشک مناسب به آنها توجه کنید:

سایر نکات

در صورت امکان از پد ضدآب استفاده کنید.
از تشک های یونولیتی و پلی فوم به هیچ وجه استفاده ننمایید.
از خرید تشک های بی نام و نشان و بدون گارانتی خودداری کنید.
برای تمیز کردن تشک از دستمال خیس و سشوار استفاده نمایید.
اجازه ندید بچه ها از تشک ها برای آکروبات بازی کردن استفاده کنند.
با خوابیدن و دست زدن چند دقیقه ای بر روی تشک نمی توان به کیفیت آن پی برد.
هرقدر وزن شما بیشتر باشد به تشکی با تراکم فنربندی بالاتر و همچنین ضخیم تر نیاز دارید.
اگر قرار است تشک دو نفره بخرید حتما به اندازه آن توجه کنید و هرگز از دو عدد تشک یک نفره به جای تشک دو نفره استفاده نکنید.
تشک ایرانی بخریم یا خارجی؟

تشک ایرانی یا خارجی

 

اگرچه شرکت‌ های خارجی سابقه‌ ای طولانی در تولید و طراحی تشک دارند اما بیش از یک دهه است که شرکت‌ های داخلی به تولید این محصول می‌ پردازند. این محصولات با تنوع بالا و با وجود کیفیتی مشابه نمونه‌ های خارجی، قیمت‌ های مناسب تری دارند. و از همه مهم‌ تر دارای خدمات و گارانتی پس از فروش می باشند. سایت های فروشگاه اینترنتی مانند تشک میترا هم فرایند خرید و حمل تشک‌ های ایرانی را آسان‌ تر کرده‌ اند. و این محصولات را درب منزل به شما تحویل می‌ دهند.

چه عواملی بر روی قیمت یک تشک تأثیر می گذارد؟

قیمت تشک

 

افراد معمولا علاوه بر مارک تشک در مورد قیمت آن هم پرس و جو می کنند، بدون آنکه شناخت درستی از عوامل موثر بر روی قیمت تشک داشته باشند.

قیمت تشک با موارد و ویژگی هایی همچون عوامل زیر تعیین می شود:

طبی، فنری و نوع فنر ( منفصل و متصل)
ارتفاع تشک
الیاف استفاده شده ( الیاف ضد حساسیت با خاصیت ارتجاعی باعث بالا رفتن قیمت می شود)
نوع محافظ اسکلت
کودک، نوجوان، یک نفره یا دو نفره
جنس پارچه رویی (ضد حریق، ضد آب، ضد نفوذ حشرات)
نوع اسفنج به کار رفته
عرض تشک
وجود پد های محافظ

سخن پایانی

 هموطنان عزیز از این پس می توانند محصولات خود شامل ( تشک طبی، تشک طبی و فنری، تشک فنر منفصل، تشک مموری فوم هوشمند ) را از نمایندگی های مجاز شهر خودشان مشاهده و خریداری نمایند. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی های مجاز تشک میترا در شهر خود اقدام به خرید تشک با کیفیت مرغوب و ارزان نمایید.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید تشک و باکس  حتما به نمایندگی های تشک میترا در شهرتان مراجعه کرده و یا از افرادی که قبلا اقدام به خرید محصولات ما نموده اند مشورت کرده تا از کیفیت محصولات  اطمینان حاصل کرده و بعد اقدام به خرید تشک کنید.

شماره تماس میترامترس

 

برگشت به بالا
اطلاعیه مهم شرکت میترا در خصوص سایر فروشگاه های اینترنتیمشاهده اطلاعیه
+