لکه ادرار روی تشک را در سه سوت پاک کن!!!

لکه ادرار روی تشک

آلوده شدن تشک به لکه ادرار، یکی از شایع ترین آلودگی ها و معضل ها مربوط به نگهداری تشک است. این مورد بیشتر برای کودکان و افراد با بیماری های خاص اتفاق می‌افتد. دلیل آن هم اغلب شب ادراری است که هنگام خواب اتفاق می‌افتد. شب ادراری به حالتی گفته می‌شود که شخص به‌طور غیرارادی در هنگام خواب ادرار می‌کند.

گستردگی لکه های ادرار از دیگر لکه ها مانند لکه های خونی بیشتر است که همین باعث انتشار بوی بد، آلودگی محیط و آسیب به تشک می‌شود. شتسشوی به موقع لکه ادرار باعث افزایش احتمال پاک شدن و کاهش ماندگاری آن می‌شود.

اگر با مشکل بروز لکه ادرار بر روی تشک مواجه شده اید، با سایت میترامترس همراه شوید که ما در این مقاله به راهکارهای شستشو لکه ادرار تشک می‌پردازیم.

اگر با لکه ادارار بر روی تشک مواجه شدیم، چیکار کنیم؟

پاک کردن لکه ادرار از روی تشک

بهترین زمان برای پاک کردن لکه ادرار، زمانی که لکه هنوز نم دار است و جذب تشک نشده باشد. در چنین زمانی اگر سریع اقدام به پاک کردن تشک کنید، احتمال اینکه تشک خیلی سریع پاک شود و آثاری از آن نماند، وجود دارد. پاکسازی همه مدل های تشک شبیه به هم هستند و همگی از یک فرایند پیروی می‌کنند.

نکته: قبل از اینکه بخواهید تشک را بشویید، بهتر است محل لکه و اطراف آن را کمی آغشته به سرکه سفید کنید تا کار شتسشو را راحت تر کنید. سرکه یک شوینده قوی است که هیچگونه خطری برای سلامت انسان ندارد.

محلول های شوینده ویژه : برخی محلول های شوینده برای چنین موارد تهیه شده اند. در این محلول ها با بکارگیری انواع مواد شوینده، ضدعفونی کننده، پاک کننده و از بین برنده لکه ها تولید شده اند که بهترین انتخاب برای شستشو لکه ادرار از روی تشک است. قبل از استفاده از این ماده ها حتما دستورالعمل و طرز کار آن ها را مطالعه نمایید.

ابتدا مقدار مشخصی از این ماده را بر روی لکه اسپری کنید و بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند، سپس با یک دستمال خشک رطوبت را گرفته و با آب گرم آن را شستشو دهید. این کار را تا زمانی که لکه هنوز به طور کامل پاک نشده است تکرار کنید. برای ضد عفونی و از بین بردن بوی بد آن می‌توانید مقداری جوش شیرین را بر روی لکه بپاشید و به مدت 18 ساعت بگذارید تا بماند. بعد از آن با جاروبرقی اقدام به تمیز کردن تشک کنید.

محلول آب و سرکه: بعد از پاک کردن ابتدایی لکه، یک محلول آب و سرکه به نسبت نصف نصف درست کنید، سپس یک پارچه تمیز را به آن آغشته کنید و بر روی محل لکه و اطراف آن بکشید. این کار را چند بار انجام دهید تا مطمئن شوید که لکه به صورت کامل پاک شده باشد. بعد از خشک شدن، می‌توانید جوش شیرین را بر روی لکه بریزید.این کار باعث می‌شود تا رطوبت باقی مانده جذب شود و بوی بد لکه را هم بگیرد. بعد از آن دیگر لکه کاملا پاک شده است و می‌توانید رو تختی و یا ملحفه جدید روی تشک بزارید.

محلول آب و پودر لباسشویی:  100 تا 150 گرم پودر لباس شویی را به ازای یک فنجان آب جوش ترکیب کنید و با آغشته کردن به یک پارچه تمیز ،محل لکه را با پارچه شتسشو دهید. ممکن است بعد از شستشو تشک با ترکیب آب و پودر لباس شویی، مقداری کف بر روی تشک بماند، برای این کار می‌توانید یا یک پارچه نمناک، کف های روی تشک را بگیرید

زمانی که لکه ادرار بر روی تشک خشک شد، چیکار کنیم؟

اگر لکه خشک شد و نتوانستید آن را به طور کامل پاک کنید، نباید بی خیال آن شوید. شستشوی لکه خشک شده سخت است ولی غیر ممکن نیست، باید برای شستشو آن از مواد قوی تر استفاده کنیم. بهتری راه برای شستشوی لکه خشک شده استفاده از هیدروزن پراکسید است، ابتدا محل لکه را کمی به سرکه آغشته کنید، بعد بر روی آن مقداری آب هیدروژن پراکسید اسپری کنید و بگذارید برای مدتی بماند، سپس با یک دستمال آنجا را خشک کنید و در محل لکه مقداری جوش شیرین ریخته و بگذارید برای یک روز بماند. سپس با جارو برقی روی تشک را کاملا تمیز کنید.

 

اگر حیوانات خانگی بر روی تشک ادرار کردند، چیکار کنیم؟

ادرار حیوانات خانگی بر روی تشک

حیوانات خانگی به دلیل داشتن شامه قوی خود، ممکن است برخی اوقات تشک را با خاک اشتباه بگیرند و بر روی آن ادرار کند. بو و لکه ادرار حیوانات نسبت به انسان ها قدرت بیشتری دارد که همین موجب افزایش حساسیت به آن می‌شود.

بهترین راه برای از بین بدون لکه و بوگیر ادرار حیوانات خانگی بر روی تشک، استفاده از لکه‌بر های مخصوص برای ادرار حیوانات است. این مواد با استفاده از آنزیم هایی شکننده ساختار مواد تشکیل دهنده ادرار حیوانات، باعث از بین بردن بو و لکه ادرار حیوانات می‌شود. این مواد را می‌توانید از فروشگاه ها و داروخانه های مخصوص حیوانات خانگی یا فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری نمایید.

 

اگر بوی بد همچنان باقی ماند، چه کار کنیم؟

ممکن است بعد از شتسشو لکه ادرار از روی تشک، بازهم بوی ناخوشایندی در ناحیه تشک احساس شود. اگر بعد از هر بار شستشو، از جوش شیرین استفاده بکنید، این بو تا حد زیادی از بین می‌رود، می‌تواند هنگام استفاده از جوش شیرین، از اسانس های مختلف استفاده کنید، تا تشک بوی خوبی به خود بگیرد.

می‌توانید از خوشبو کنندهای مخصوص که در بازار هم هستند، استفاده نمایید. اکثر این خوشبو کننده ها به صورت اسپری وجود دارد و با اسپری کردن آن بر روی تشک، از شر بوی بد آن رها شوید. فقط به این نکته توجه کنید که استفاده زیاد از این خوشبو کننده ها باعث سردرد و حساسیت موقع خواب می‌شود.

 

نتیجه گیری

پاکیزه بودن محیط خواب یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر داشتن یک خواب خوب و با کیفیت است. محیط خواب آلوده باعث بروز بیماری ها و حساسیت های گوناگونی شده و تاثیر منفی بر کیفیت خواب می‌گذارد.

در هنگام مواجه با هرگونه لکه بر روی تشک، بهتر از هرچه سریع تر نسبت به پاک کردن آن دست به کار شوید. هرچه لکه فرصت بیشتری برای باقی ماندن بر روی تشک پیدا کند، پاک کردن آن بسیار سخت تر و دشوارتر می‌شود.

0/5 (0 Reviews)
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
اطلاعیه مهم شرکت میترا در خصوص اقدامات فروشگاههای اینترنتیمشاهده اطلاعیه
+