مدت زمان مطالعه مقاله خرید تشک ارزان: 8 دقیقه

تشک ارزان از لوازم ضروری به شمار می رود که برای خرید آن باید وسواس بسیاری به خرج داد. داشتن خواب شبانه آسوده و راحت می تواند شادابی و نشاظ روزانه شما را چند برابر کند، این در صورتی می باشد که خرید تشک بدون تحقیق و بررسی کافی منجر به بی خوابی شبانه و صبح های کسل کننده می شود. تشک خوشخواب می تواند قیمت های متفاوت داشته باشد از چند صد هزار تومن تا چندین میلیون تومان، بنابراین شما باید قبل از خرید از کیفیت تشک در قبال هزینه ای که میپردازید مطمئن شوید تا دچار خسارت و ضرر و زیان مالی که در نتیجه آن میتواند به هم خوردن خواب شبانه شما نشود.

 

مقدمه

تشک ارزان از لوازم ضروری به شمار می رود که برای خرید آن باید وسواس بسیاری به خرج داد. داشتن خواب شبانه آسوده و راحت می تواند شادابی و نشاظ روزانه شما را چند برابر کند، این در صورتی می باشد که خرید تشک بدون تحقیق و بررسی کافی منجر به بی خوابی شبانه و صبح های کسل کننده می شود. تشک خوشخواب می تواند قیمت های متفاوت داشته باشد از چند صد هزار تومن تا چندین میلیون تومان، بنابراین شما باید قبل از خرید از کیفیت تشک در قبال هزینه ای که میپردازید مطمئن شوید تا دچار خسارت و ضرر و زیان مالی که در نتیجه آن میتواند به هم خوردن خواب شبانه شما نشود.

برای خرید تشکی مناسب باید به پارامتر های ارائه شده که یکی از مهم ترین آن ها ابعاد تشک می باشد، توجه ویژه ای نمایید. در سایزبندی و ابعاد تشک ها، تنها میزان عرض تشک ها متغیر می باشد و تمامی تشک ها از طول 2 متر برخوردار هستند. این ابعاد برای اغلب افراد مناسب می باشد و تنها عده کمی از افراد جامعه که دارای قد بیش از 2 متر می باشند، در خرید تشک به مشکل خورده و باید تشک خود را به صورت سفارشی تهیه کنند.

جستجوی بهترین و مناسب ترین محصول در بازار تشک کمی گیج کننده و طاقت فرسا می باشد چرا که گزینه های زیادی در بازار موجود هستند و تشکی که شما انتخاب می کنید می تواند تاثیر به سزایی در خواب شما بگذارد. پس ما در ابتدا نکاتی را بیان میکنیم تا ذهن شما قبل از خرید در دنیای پر تنوع تولید کنندگان تشک خوشخواب روشن شود.

نکاتی مهم برای خرید تشک ارزان

خرید تشک ارزان

هر تشکی برای همه مناسب نیست

غیر ممکن است شما بتوانید یک تشک  ارزان خوشخواب پیدا کنید که برای همه افراد مناسب باشد در هر حقیقت می توان گفت یک الگوریتم یا ماتریس مشخص در هنگام خرید تشک خوشخواب برای همه افراد وجود ندارد.

راحتی و پشتیبانی بدن توسط یک تشک خوشخواب به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله این عوامل  وزن، سلامت اسکلتی عضلانی، درجه حرارت بدن شما و مشخصات فیزیکی شما است به عنوان مثال، وزن فردی 70 کیلو گرم است و شخصی دیگر 180کیلو گرم وزن دارد. این امری طبیعی است که فردی که 180 کیلو گرم وزن دارد بسیار سریع تر در فوم تشک خوشخواب فرو میشود نسبت به فردی که 70 کیلو وزن دارد. پس دانستن این موضوع که هرچه وزن بالاتر باشد باید میزان استحکام تشک خوشخواب نیز بالاتر باشد میتواند نوعی صرفه جویی در هزینه شما باشد.

پس در هنگام خرید یک تشک در ابتدا باید سلیقه،قد،وزن و سایر مشخصاتی که از یک تشک خوشخواب را دارید در ذهن خورد مشخص کنید یا اصلا روی کاغذ آن ها را بنویسید. منظور از سلیقه این است که شما چه نوع تشکی را دوست دارید؟تشک نرم،متوسط یا سفت و محکم

خرید تشک ارزان خوشخواب نرم

این تشک ها برای خواب زمستانی و یا افرادی  که در طول شب جای خواب خود را تغییر می دهند، بهترین گزینه مناسب برای تشک های نرم است. مزیت بسیار مهم این تشک ها این است  که زمانی  که در حال خواب هستید، فشار از ستون فقراتتان کم میشود، در واقع این نوع از تشک ها به علت تغییر حالت به شکل دلخواه فرم بدن شما برای ستون فقرات مناسب است.

تشک خوشخواب با استحکام متوسط

تشک خوشخواب استحکام متوسط

این نوع از تشک ها برای افرادی که به حالت  پشت خود میخوابند بسیار مناسب است چون شما نیاز به حمایت بیشتر پشت خود دارید  و این نوع از تشک ها این نوع استحکام را ارائه میدهند.

تشک خوشخواب سفت یا با استحکام بسیار بالا

این نوع از تشک ها برای افرادی که به شکم میخوابند و یا وزن بسیار بالایی دارند و و یا از مشکل کمر درد رنج میبرند مناسب است  به این دلیل این تشک ها پشت شما را در یک موقعیت نسبتا راحت و پایدار نگه می دارد و  میتواند کمر درد شما را کاهش دهد.

ابعاد تشک خوشخواب باید چقدر باشد؟

اکثر تولید کنندگان و فروشندگان تشک های خوشخواب  توصیه می کنند که بزرگترین سایز تختخواب را تهیه کنید که بتواند بیشترین فضار را در هنگام خواب در اختیار شما قرار بدهد همچنین طول تشک باید حداقل  2 متر باشد تا بلندترین فرد روی آن بتواند بخوابد.

تست تشخیص کیفیت تشک خوشخواب

تست تشخیص کیفیت

در مرحله اول با توجه به اهمیت انتخاب یک تشک مناسب بهتر است با دقت و وسواس بالایی وقت بگذارید و تست هایی مانند نشستن، وارد شدن و خارج شدن از تخت را با دقت انجام دهید تا از راحتی و متناسب بودن تشک با سلیقه تان مطمئن شوید.زیرا  در صورتی که تشک بسیار نرم باشد و یا اگر بیش از حد ثابت باشد، احساس درد در ناحیه کمر و شانه هایتان میکنید و احساس راحتی نخواهید کرد.

نکته مهم و اساسی دیگر این موضوع است که اگر قرار است تشک خوشخواب خود را با کسی مانند همسرتان به صورت شریکی استفاده کنید بهتر است درهنگام خرید نظرات خود را با هم به اشتراک بگذارید. یکی دیگر از نکته های مهم دیگر ضمانت خرید و یا تضمین برگشت وجه و بازگشت محصول میباشد زیرا گاهی در فروشگاه در هنگام تست و یا در هنگام خرید آنلاین با بررسی مشخصات محصول به بعضی نواقص آن نتوانید پی ببرید به همین دلیل قطعا شما نیاز به زمان چند روزه برای مطوئن شدن از کیفیت خرید خود دارید.

چگونه می توان بهترین خرید را در هنگام خرید تشک ارزان خوشخواب انجام داد؟

بهترین خرید تشک

حالا که دید بازتری نسبت به گزینه های انتخاب خود دارید بهتر است به مغازه یا فروشگاه اینترنتی مورد نظرتان بروید و تمام گزینه های ذکر شده در بالا را مدنظر بگیرید. دانستن اطلاعات فوق به شما در هنگام خرید میتواند این کمک را بکند که نسبت به انتخاب خود آگاه تر باشید و این مساله میتواند تا  50٪  به خرید ارزان تشک مورد نظر شما کمک کند.

نکته مهمی که بتواند به خرید ارزان تشک کمک کند خرید عمده میباشد پس پیشنهاد ما این است در بین دوستان و آشنایان خود جستجو کنید و اگر کسی قصد خرید تشک خوشخواب دارد به هم ملحق شوید تا از تخفیف ویژه برخوردار شوید. دنبال برند های خارجی  منحصر به فرد مانند Snooze، Forty Winks و Fantastic و سایر مارک های منحصر به فرد نباشید. به علت سود بالایی که فروشندگان از این محصولات دارند به دنبال تبلیغ این برند ها در حضور مشتریان خود هستند در صورتی که نمونه های تشک ایرانی مانند میترانیک و یا رویا نمونه هایی با کیفیت بسیار بالا و قیمت به مراتب مناسب تر و ارزان قیمت تر نسبت به نمونه های خارجی هستند.

راهنمای خرید تشک ارزان

راهنمای خرید تشک ارزان

هر شخص باید با توجه به وزن و قد خود تشک خریداری کند در غیر این صورت خرید تشک نامناسب ممکن است به کمر و و گردنش صدمه وارد کند. برخی از افراد گمان می‌کنند هر چه تشک نرم‌تر باشد کیفیت بهتری دارد و روی آن خواب آرام تری را می‌توانند تجربه کنند. این تصور اشتباه است و به طور کلی باید بدانید که تشک خیلی نرم یا خیلی سفت به یک اندازه به شما آسیب می‌رسانند. سعی کنید تشکی خریداری کنید که از گردن و کمر شما حمایت کرده و از نظر ارگونومیکی بدن شما را در بهترین حالت قرار دهد.

شاید شما هم نسبت به خرید تشک ایرانی یا خارجی مردد شده باشید، با وجود کیفیت بالا محصولات خارجی باید بدانید که شرکت‌های تولید تشک داخلی نیز تشک‌هایی باکیفیت و با استاندارد جهانی تولید می‌کنند، پس می‌توانید به‌راحتی به آن‌ها اعتماد کنید. در نهایت تشکی با ارتفاع مناسب خریداری کنید، ارتفاع تشک را به نسبت تاج تخت اندازه بگیرید و از خرید تشک با ارتفاع زیاد خودداری کنید ارتفاع تأثیری در کیفیت نمی‌گذارد.

سخن پایانی

تشک های خوشخواب یکی از مهم ترین لوازم در منزل است که علاوه بر راحتی از نظر پزشکی نیز اهمیت دارد. به همین دلیل برندهای مختلف داخلی و خارجی زیادی به طراحی و تولید این تشک ها پرداخته اند. امروزه تشک های خوشخواب با مارک های ایرانی از انواع خارجی آن چیزی کم ندارند. از برندهای ایرانی می توان به رویال، رویا، خوشخواب، تن آسای و لایکوو میترانیک اشاره کرد که با توجه به نیازهای افراد انواع مختلفی از تشک های یک نفره، دو نفره، تشک مهمان، خوشخواب، لبه دار و مسافرتی را عرضه می‌کنند.

در بین این برند ها و شرکت های تولیدی گروه صنعتی میترانیک فعالیت خود را از سال آغاز کرد. هوشمندی در درک نیازهای این حرفه، موجب شد تا در تاریخ 2/5/1380 بصورت شخصیت حقوقی با نام شرکت میترانیک (سهامی خاص) به ثبت برسد، تا افزون بر اندوختن دانش بیشتر درباره تکنولوژی روز ، به تجهیز گروه مدیریت بپردازد، چراکه توجه به مسائل مدیریتی این حرفه، نقشی تعیین کننده و اساسی در توسعه فعالیت های آن دارد.در سال 1388 شرکت با بدست آوردن دانش فنی و همچنین ماشین آلات خط تولید تشک تحت شرکت اریکه هنر میترا در محلی جدید شروع به کار نمود.

شما میتوانید برای خرید تشک ارزان و باقیمت مناسب و کیفیت عالی محصولات شرکت میترانیک را مشاهده و نسبت به خریدی آگاهانه اقدام نمایید.

شماره تماس تشک میترامترس