چندین نکته در رابطه با قیمت تشک خوشخواب ارزان

قیمت تشک خوشخواب ارزان
مدت زمان مطالعه مقاله چندین نکته در رابطه با قیمت تشک خوشخواب ارزان : 10 دقیقه

انسان تقریبا یک سوم عمر خود را در خواب است. در خواب جسم انسان استراحت کرده تا علاوه بر تامین انرژی  فاکتورهای بدن را به حالتی نرمال و با ثبات در اورد تا در ادامه بدن انرژی و نیروی کافی را برای فعالیت های آتی داشته باشد. به همین خاطر خواب انسان به حدی مهم است که جنبه تقدس در برخی نقات پیدا می کند. یکی از دلایل و علت های داشتن روزی پر انرژی و شاداب خواب مناسب و کافی است. بدن هرکس با توجه به ساختار و مدلی که دارد به میزان خاصی خواب نیاز دارد. اما همه باید خوابی مناسب را داشته باشند و این به این معنی است که باید خوابی نسبتا عمیق و بدون بیدار شدن و یا بدخوابی حین آن باشد تا جسم فرد به خوبی آرامش داشته باشد و استراحت کند، تشک خوشخواب از عوامل مهیا کننده یک خواب خوب است.

 

 

مقدمه

انسان تقریبا یک سوم عمر خود را در خواب است. در خواب جسم انسان استراحت کرده تا علاوه بر تامین انرژی  فاکتورهای بدن را به حالتی نرمال و با ثبات در اورد تا در ادامه بدن انرژی و نیروی کافی را برای فعالیت های آتی داشته باشد. به همین خاطر خواب انسان به حدی مهم است که جنبه تقدس در برخی نقات پیدا می کند. یکی از دلایل و علت های داشتن روزی پر انرژی و شاداب خواب مناسب و کافی است. بدن هرکس با توجه به ساختار و مدلی که دارد به میزان خاصی خواب نیاز دارد. اما همه باید خوابی مناسب را داشته باشند و این به این معنی است که باید خوابی نسبتا عمیق و بدون بیدار شدن و یا بدخوابی حین آن باشد تا جسم فرد به خوبی آرامش داشته باشد و استراحت کند، تشک خوشخواب از عوامل مهیا کننده یک خواب خوب است.

یکی از عوامل بسیار موثر در خواب، محیط و محل خواب فرد است. هر میزان که محیطی ارام تر و با دمای مناسب تری برای خواب مهیا باشد خوابی بهتر  با کیفیت بیشتری خواهید داشت. عوامل محیطی به میزان اثر گذاری خواب بسیار مرتبط است به همین جهت است که تشک بسیار بر خواب تاثیر دارد و اثر به سزایی بر سلامت جسمی و حتی روحی فرد می گذارد به طوری که داشتن یک تشک نامناسب می تواند عامل بسیاری از بیماری های استخوانی و ناهنجاری ها و نا فرمی ایجاد شده بر بدن فرد شود.

البته تمامی این موارد دلیل نمی شود که به هر بهایی شده تشکی تهیه کنید. باید با اطلاعات کافی برای خرید پیش قدم شد. شما حتی ممکن است بدون دانستن قیمت تشک خوشخواب ارزان و گران و صرفا با توجه به تناسب تشک با فرم فیزیکی خود نمونه مناسب و ارزان قیمت را انتخاب کنید و بهترین تاثیر و خوابی راحت را تجربه کنید. البته تمام این موارد مستلزم شناخت انواع تشک و ساختار شکل دهنده انواع تشک است. تا بتوان بهترین را برای خود انتخاب کرد.

 

انواع تشک خوشخواب

هنگامی‌که تصمیم به تعویض تشک می‌گیرید با تنوع گسترده‌ای از محصولات مواجه می‌شوید که انتخاب را برای شما مشکل می‌کنند. امروزه با توجه به تنوع نیازهای کاربران، تشک‌ها نیز در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر یک برای افرادی با مشخصات خاص عملکرد بهتری دارند؛ بنابراین، بهتر است پیش از خرید کمی درباره انواع تشک‌ها اطلاعات داشته باشید.

 

تشک فنری متصل

تشک‌های فنری سال‌هاست که در حال تولید هستند و از قدیمی‌ترین انواع تشک‌ها محسوب می‌شوند. در بدنه این تشک‌ها از فنر استفاده شده که موجب انعطاف قابل توجه آنها می‌شود، به‌گونه‌ای که معمولاً تشک فنری را به عنوان یک تشک نرم و طبی می‌شناسند. در این نوع تشک‌ها، فنرها به دو صورت متصل یا منفصل به کار می‌روند. در مدل فنری متصل، فنرها در تمامی تخت به یکدیگر متصل شده اند. این اتصال موجب نرمی زیاد تشک می‌شود به طوری که برای کودکان یا کسانی که هیچ عارضه مفصلی و استخوانی نداشته باشند خوابیدن روی آنها لذت‌بخش است و تداعی کننده حس لطیفی در فرد می شود. همچنین قیمت این نوع از تشک خوشخواب نسبت به انواع دیگر ارزان تر است.

با این حال، این تشک‌ها از معایبی نیز برخوردارند. از جمله معایب این مدل تشک، احتمال تولید صدا به دلیل منحرف دن فنرها و اصطکاک و برخورد آنها با یکدیگر است. البته این مورد بستگی به کیفیت جنس فنرها و مدل تشک دارد و احتمال بروز آن قطعی نیست. همچنین به دلیل اتصال سیم‌پیچ‌ها در تشک فنری متصل، فشار ناشی از وزن کاربر در سراسر تخت خواب پخش می‌شود. این مورد ممکن است در تشک‌های دو نفره تبدیل به یک معضل بزرگ شود چرا که با حرکت یکی از افراد، فرد دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. افزون بر این، نرمی بیش از حد تشک فنری متصل موجب می‌شود تا گاهی پشتیبانی مناسبی از ستون فقرات صورت نگیرد زیرا به دلیل فشار وزن کاربر در قسمت باسن و شانه‌ها، بخش میانی تشک نیز فرو می‌رود و زیر کمر و ستون مهره‌ها خالی می‌شود.

 

تشک فنری منفصل ( پاکت اسپرینگ )

سال‌ها پس از آن که معایب تشک فنری متصل آشکار شد، طراحان به این نتیجه رسیدند که انفصال فنرها از یکدیگر بخشی از مشکلات این تشک‌ها را حل می‌کند و این گونه بود که این مدل تشک یک قدم پیشرفت داشت. در تشک فنری منفصل یا پاکت اسپرینگ سیم‌پیچ‌ها درون پاکت‌هایی در کنار هم قرار گرفته‌اند. این چینش مجزا موجب می‌شود تا هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کند و روی یکدیگر تأثیر نگذارند. نتیجه آن که در تشک فنری منفصل سر و صدای ناشی از اصطکاک وجود ندارد و به دلیل عملکرد جداگانه فنرها پشتیبانی بهتری از کمر و ستون فقرات می‌شود.همچنین برای تخت‌های دو نفره نیز تشک فنری منفصل نسبت نمونه‌های فنر متصل آرامش بیشتری برای کاربران فراهم می‌کند و حالت ارتجاعی ناشی از غلت زدن را به نفر کناری انتقال نمی‌دهد. علاوه بر موارد فوق، تشک فنری منفصل به دلیل جدا بودن امکان تنفس بهتر لایه‌های زیرین برخوردار است از همین جهت از خواص طبی و آنتی باکتریال و ضد حساسیت بهتری نسبت به تشک فنر متصل دارد.

 

تشک مموری فوم

فوم حافظه‌دار یا مموری فوم از جمله تشک هایی است که اگرچه به‌تازگی در تشک‌های خوش‌خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بیش از نیم قرن است که در صنایع فضایی به کار می‌رود. مموری فوم ماده‌ای است که به تناسب فشار و حرارت دریافتی تغییر شکل می‌دهد؛ بنابراین با همین تعریف ساده می‌توان دریافت که تشک مموری فوم با توجه به وزن، شکل عضلات و حرارت بدن کاربران عملکرد کاملاً متفاوتی خواهد داشت.

در تشک مموری فوم میزان فشار وارد شده به قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است که این ویژگی موجب خون‌رسانی بهتر به اندام‌ها، پشتیبانی کامل کمر و ستون مهره‌ها و جلوگیری از دردهای عضلانی می‌شود.

افزون بر این، در تشک مموری فوم دو نفره انرژی ناشی از غلت زدن به کاربر کناری منتقل نمی‌شود. با توجه به ویژگی‌های فوق تشک مموری فوم از خاصیت طبی بیشتری در قیاس با مدل‌های فنری برخوردار است. هرچند قیمت این تشک‌ها در مقایسه با نمونه‌های دیگر گران‌تر است.

 

تشک بادی

اولین نمونه‌های تشک بادی، محصولاتی ساده، کم‌حجم و قابل جابه‌جایی بودند که با هوا پر می‌شدند و شکلی شبیه به تشک به خود می‌گرفتند. تشک‌های بادی اولیه عمدتاً برای مقاصد گردشگری یا به عنوان یک وسیله تفریحی در استخرها مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما تشک‌های بادی امروزی عمدتاً از یک محفظه داخلی برخوردارند که با هوا پر می‌شود و روی آن روکشی از فوم و الیاف دیگر قرار می‌گیرد.

همچنین فشار هوای داخل تشک بادی نیز معمولاً توسط یک پمپ برقی تأمین می‌شود.

از جمله مزیت‌های تشک بادی تغییر میزان نرمی یا سفتی آن با کاهش یا افزایش فشار هواست که این موضوع در نوع خود بی‌نظیر است. این تغییر فشار موجب می‌شود تا شما بتوانید بهترین حالت ممکن را برای خوابیدن خود انتخاب کنید.

افزون بر این، تشک بادی از تهویه بسیار مناسبی برخوردارند و مشکل گرم شدن تشک که در فصول گرم سال موجب برهم خوردن آرامش افراد در هنگام خواب می‌شود در تشک بادی مشاهده نمی‌شود.

 

تشک آبی

احتمالاً پیش آمده که روی قسمتی از بدن خود که دچار گرفتگی شده است یک حوله یا کیسه آب گرم قرار دهید و اندکی احساس آرامش کنید. تشک‌های آبی دقیقه همین کار را در ابعادی بزرگ‌تر انجام می‌دهند.

در تشک آبی در کنار فوم و سایر الیاف از آب نیز استفاده شده که می‌توان دمای آن را به صورت دلخواه تغییر داد. با این وصف، تشک آبی یک گزینه ایده‌آل برای کسانی است که از کمردرد و گرفتگی عضلات رنج می‌برند. همچنین می‌توان در فصول گرم سال نیز با کاهش دمای تشک از خوابیدن روی یک تخت خواب خنک لذت ببرید.

 

تشک لاتکس

شاید تصور کنید که تشک لاتکس از یک روکش پلاستیکی و حساسیت‌زا برخوردار باشد اما در واقع این تشک‌ها ظاهری شبیه به مدل‌های دیگر دارند و لاتکس داخل آنها استفاده شده است. در واقع لاتکس نسبت به مموری فوم از انعطاف بیشتری برخوردار است و به دلیل ضخامت کمتر وزن تشک را کاهش می‌دهد. تشک‌های لاتکس همانند مموری فوم می‌توانند از قسمت‌های مختلف بدن شما پشتیبانی کنند و فشار ناشی از غلت زدن را به دیگر نقاط منتقل نمی‌کنند.

افزون بر این، تشک لاتکس نسبت به مدل‌های مموری فوم از انعطاف بیشتری برخوردار است که موجب طول عمر بالای این محصول می‌شود. در میان شرکت‌های ایرانیک ه به تولید تشک لاتکس می‌پردازند که محصولات آنها از طریق سایت‌های فروشگاه اینترنتی همچون میترا مترس قابل خریداری هستند

 

علت تفاوت قیمت تشک خوشخواب

همان طور که پیشتر مطالعه کردید متوجه انواع مختلف تشک شدید. حال هر کدام از این مدل ها بسته به مواد و متریالی که در آن ها استفاده می شود می توانند در رنج های قیمتی مختلفی قرار بگیرند. حال قیمت تشک خوشخواب ارزان علاوه بر طرح و مدل و نوع تشک خوشخواب به مواد تشکیل دهنده و نوع ساختار آن هم نیز بستگی دارد به همین خاطر است که تفاوت قیمت های مختلفی از آن را مشاهده می کنیم که البته این تفاوت قیمت را اگر با دیدی مثبت نگاه کنیم بستری را فراهم می سازد تا تشکلی متناسب با فرم خود انتخاب کرده و خریداری کنیم.

 

نکاتی در مورد خرید تشک خوشخواب

تشک‌ها امروزه در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند که متناسب با سنین و وزن‌های گوناگون هستند. به بیان ساده تشک‌ها در رده‌های سنی مختلف از ساختارهای متفاوتی برخوردارند و درصد الیاف و مواد به کار رفته در آنها با توجه به نیازهای کاربرانشان تغییر می‌کند. یکی از اشتباهات رایج در هنگام خرید تشک عدم توجه به تناسب فاکتور های فوق با محصول مورد نظر است.

به عنوان مثال برخی والدین عادت دارند که تشک‌هایی بزرگ را برای کودکان خود انتخاب می‌کنند تا بتوانند در بزرگسالی نیز از آنها استفاده کنند اما حقیقت آن است که تشک‌های بزرگسال برای وزن کودکان طراحی نشده‌اند و پشتیبانی مناسبی از عضلات و ستون مهره کودکان به عمل نمی‌آورند. تشک کودک و نوجوان محصولی است که به طور ویژه برای فیزیک و اسکلت‌بندی بدن کودکان طراحی شده و مانع از بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر استخوانی نظیر انحراف ستون مهره‌ها می‌شود.

برای بسیاری از خریداران تشک این سؤال مطرح است که تشک‌های نرم استانداردتر هستند یا تشک‌های سخت؟ نرمی بیش از حد یا سختی زیاد تشک به هیچ وجه تضمین‌کننده سلامتی و راحتی شما در هنگام خواب نیست.

در واقع آنچه بیش از فاکتور نرمی و سختی تشک باید توجه داشت پشتیبانی کامل از بدن فرد در هنگام خوابیدن است تا به ستون فقرات و استخوان ها صدمه ای وارد نکند. به بیان ساده بدن ما در هنگام خواب نقاط فشاری دارد که از طریق آنها به تشک نیرو وارد می‌کند. از مهم‌ترین نقاط فشار می‌توان به باسن، سر و کتف‌ها اشاره کرد. میزان نرمی یا سختی تشک باید به‌اندازه‌ای باشد که این نقاط فشار در وضعیت صحیح خود قرار گیرند و بالاتر یا پایین‌تر از حالت عالی نباشند.

افزون بر این، قسمت‌هایی از بدن همچون کمر و پشت ساق و ران پا نیز از نقاطی هستند که به طور طبیعی از انحنا برخوردارند که در صورت خوابیدن روی یک تشک سخت از حالت عادی خود خارج می‌شوند؛ بنابراین، ساختار تشک باید به شکلی باشد که نیروی وارد شده از نقاط فشار را به سایر قسمت‌ها انتقال ندهد و زیر انحنای کمر و پای کاربران را خالی نکند.

 

سخن پایانی

با توجه به نیاز مبرم بدن به خواب، برای تامین انرژی از دست رفته و بازسازی و ترمیم قسمت های مختلف بدن است که نحوه و محیط خواب انسان اهمیت دوچندان پیدا میکند. خواب انسان به قدری حساس است که کوچیک ترین تغییر دما یا شرایط محیطی ممکن است باعث بر هم زدن خواب فرد شود. که این عمل در روز آتی و در صورت تکرار در بلند مدت ر شرایط روحی و جسمی فرد بسیار تاثیر می گذارد. به همین جهت داتن تشک خوشخواب مناسب برای فرد بسیار اهمیت دارد.

قیمت تشک خوشخواب ارزان بسته به طرح و مدل و نوعی که دارد دسته بندی های متفاوتی دارد و هر دسته برای فرم و ساختار و سنی مناسب است. تفاوت در طرح ومدل و نوع و ماده مورد استفاده و سایز باعث شده که قیمت تشک خوشخواب ارزان متفاوت باشد. البته هرچه تشک گران تر باشد علتی بر بهتر بودن نسبت به سایر مدل ها نیست. بیشتر باید با توجه به وزن و سن و ساختار بدن خود تشک را انتخاب کنید و ممکن است تشک خوشخواب ارزان قیمت تاثیر بهتری بر کیفیت خواب شما داشته باشد نسبت به تشک خوشخواب گران قیمت.

0/5 (0 Reviews)
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
اطلاعیه مهم شرکت میترا در خصوص سایر فروشگاه های اینترنتیمشاهده اطلاعیه
+