ما انسان ها به طور معمول یک سوم از عمر خود را ذرخواب می گذارنیم برای همین کیفیت و نحوه انجام آن بسیار اهمیت دارد. خواب مهم ترین چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا در روز انرژی داشته باشید و بتوانید به کارهای روزانه خود برسید. این روزها ثابت شده است که استفاده از تشک مناسب می تواند در این زمینه به شما کمک کند. به همین علت شناخت مشخصات تشک طبی و تشخیص آن می تواند به شما کمک شایسته ای بکند.

محصولات خواب

واقعیتی که وجود دارد این است که دنیای محصولات خواب بسیار فریبنده است و افراد زیادی بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه قصد خرید تشک دارند.همه ی افرادی که روزها به تلاش می پردازند، قصد دارند که شب ها در یک جای نرم و گرم سر خود را بگذارند و بخوابند! اگر شما هم دوست دارید که یک خواب رویایی داشته باشید تا روزها را با راحتی بیشتری سپری کنید، توصیه می کنم که از محصولات خواب با کیفیت استفاده کنید.

شما باید یک تشک را خریداری کنید که کاملا با شما سازگار است، از همین رو شناخت مشخصات تشک طبی به شما بسیار کمک خواهد کرد. شما قبل از خرید هر تشک طبی باید بدانید که نیازهای شما چیست و به چه چیزهایی نیاز دارید؟ آناتومی و شکل بدن شما به چه شکل است؟ بدن شما در چه حالتی تعادلش ایجاد خواهد شد؟

نکته ای که برخی افراد متاهل به آن توجه ندارند، این است که حتما باید با همسر خود به خرید بروند چرا که از تشک هردوی شما باید استفاده کنید. بسیار مهم است که تشک شما نیازهای هردوی شما را پاسخگو باشد. به همین علت توجه به مشخصات تشک طبی که قصد خریداری آن را دارید، می تواند به شما کمک شایسته ای بکند.

تشک سفت، مناسب شما نیست!

در گذشته افراد باور غلطی داشته اند که هرچه تشک سفت تر باشد، بهتر است. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این باور غلط کاملا از بین رفته است. جالب است که بدانید طبق تحقیقات انجام شده، تشک های معمولی قادر هستند که کمردرد را خیلی بهتر از تشک های سفت مهار کنند.

دانشمندان علت این امر را اینگونه بیان کرده اند که هنگامی شخصی به خواب می رود در یک نقطه از بدن، بیشترین فشار را وارد می کند.معمولا این نقطه از بدن که در هنگام خواب، فشار بیشتری را تحمل می کند، باسن، کمر یا شانه است! اگر تشک شما به اندازه کافی نرم باشد که بتوانید به راحتی بر روی آن تکان بخورید، می توانید از بروز این مشکل در خود جلوگیری کنید.

تشک های مموری فوم

تشک های مموری فوم در حال رواج میان مردم است. این تشک ها از لایه هایی با دانسیته متفاوت فوم تشکیل می شوند که نسبت به وزن و دما واکنش می دهند. این تشک ها با دراز کشیدن فرد روی آن شکل بدن وی را می گیرند. از دیگر مزایای این نوع تشک ها جذب حرکت توسط آن هاست به گونه ای که غلتیدن یک فرد در تشک های دو نفره مزاحمتی را برای فرد دیگر بوجود نمی آورد.

از معایب این تشک ها می توان به این مورد اشاره کرد که با توجه به حساسیت این تشک ها به دمای بدن که منجر به شکل بدن بر روی تشک می شود، افراد روی آن احساس گرما می کنند. همچنین در برخی موارد ادعا شده است که این تشک ها بوی نامطبوعی را از خود منتشر می کنند. این نوع تشک ها برای افرادی که خستگی زیادی دارند و درد در ماهیچه های خود حس می کنند، مناسب می باشند.

 

مشخصات تشک طبی

مشخصات تشک طبی

اگر قصد خرید تشک طبی را دارید، باید بدانید که به مسائل متعددی باید توجه کنید که در ادامه می خواهیم به آن ها بپردازیم. این موارد طبق سال ها تجربه و تحقیق بدست آمده اند، بنابراین توصیه می کنیم که با دقت به مطالعه آن ها بپردازید.

کیفیت

اگر بخواهیم به یکی از مهم ترین مشخصات تشک طبی خوب که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، اشاره کنیم، کیفیت است. شما قبل از خرید هر تشک طبی باید بصورت کامل مواد و کیفیت بکار رفته را موشکافی کنید. اگر برای خرید یک تشک طبی با کیفیت باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید به شما این اطمینان را می دهیم که کاملا ارزشش را دارد چرا که تشک طبی شما مدت زمان بیشتری برای شما قابل استفاده است.

اندازه تشک طبی

یکی از مشخصات تشک طبی خوب که باید به آن ها توجه کنید، این است که بدانید اندازه تشک طبی در سلامتی شما می تواند تاثیرگذار باشد به این صورت که اگر تشک طبی شما خیلی کوچک باشد، شما نمی توانید یک خواب راحت و بدون دردسر را تجربه کنید.

جالب است که بدانید یک فرد عادی که از سلامت جسمی برخوردار است در طول شبانه روز حدود 40 تا 60 بار غلت می خورد. این موضوع کاملا طبیعی است و اگر تشک طبی شما کوچک باشد این فرآیند با مشکل روبرو خواهد شد و آرامش ازشما در هنگام خواب گرفته خواهد شد.

تشک سفت یا نرم؟ مسئله این است!

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، خرید یک تشک طبی سفت نمی تواند راه حل مناسبی برای آن دسته از افراد باشد که قصد دارند، خواب راحت و خوبی داشته باشند. یکی از مشخصات تشک طبی خوب این است که تشک طبی شما به اندازه ای باید، سفت باشد که وضعیت عملکرد کمر شما در حالت تعادل خود قرار بگیرد.

شاید سوال می پرسید که چطور باید این اتفاق بیثفتد؟ منظور از وضعیت عملکرد این است که همان مقدار انحنایی در بدن خود داشته باشید که در وضعیت ایستاده معمولا دارید. اگر به وضعیت عملکرد توجه نکنید، به زودی شاهد بروز کمردرد و دردهای ستون فقرات خواهید بود!

اگر شما مشکلات خاص سلامتی مانند اضافه وزن یا کمردرد دارید، به شما توصیه می کنیم که از تشک هایی که کمی برای شما سفت تر هستند، استفاده کنید. تشک سفت برای افرادی که به فکر سلامتی خود هستند، بهتر است.

سوالی که معمولا از ما پرسیده می شود، این است که چطور مشخصات تشک طبی که ذکر کردیم را تشخیص دهیم؟ جواب بسیار ساده است! شما باید تست خواب بیگرید! تست خواب مسئله ای است که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت کردیم.

تست خواب

شما برای این که تشخیص دهید، آیا تشک طبی شما مشخصات تشک طبی ایده آل شما را دارد یا خیر باید آن را امتحان کنید که اصطلاحا به آن تست خواب می گویند! شاید می پرسید که تست خواب گرفتن به چه معناست و باید چه کاری انجام دهید. مراحل گرفتن تست خواب بصورت زیر است:

  • دستان خود را باز کنید و کاملا آرام بر روی تشک دراز بکشید.
  • اگر حضور فروشنده شما را معذب می کند، می توانید از او بخواهید که شما را تنها بگذارد!
  • آن مدلی که معمولا در خواب هستید را امتحان کنید. آیا راحت هستید؟
  • به وضعیت قرارگیری شانه، باسن و کمر خود و راحتی آن ها توجه کنید.

با توجه به این موارد می توانید تشک طبی مناسب خود را خریداری کنید.

 

تماس با ما

0/5 (0 Reviews)
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]