مدت زمان مطالعه مقاله راهنمای خرید تشک طبی: 8 دقیقه

یکی از معیار های سلامت جسم و روان، لذت بردن از خوابی آرام و راحت می باشد. طبق تحقیقاتی که روانشناسان و پزشکان انجام داده اند، افراد جامعه باید 7 الی 8 ساعت از تایم روزانه خود را به خواب اختصاص دهند. مسلما اگر این میزان از عمر خود را در تشک طبی ارزان ناراحت سپری کنید، احساس بدی به شما دست خواهد داد. برای اینکه بتوانید از خواب استاندارد بهره مند شوید و روز خود را با انرژی زیاد آغاز کنید باید تشک طبی مناسبی را خریداری کنید. همچنین شما باید تشک خود را هر چند وقت یک بار عوض کنید، چرا که ممکن است پس از گذشت مدتی صدماتی به تشک وارد شود و کیفیت اولیه آن از بین برود.

 

مقدمه

یکی از معیار های سلامت جسم و روان، لذت بردن از خوابی آرام و راحت می باشد. طبق تحقیقاتی که روانشناسان و پزشکان انجام داده اند، افراد جامعه باید 7 الی 8 ساعت از تایم روزانه خود را به خواب اختصاص دهند. مسلما اگر این میزان از عمر خود را در تشک طبی ارزان ناراحت سپری کنید، احساس بدی به شما دست خواهد داد. برای اینکه بتوانید از خواب استاندارد بهره مند شوید و روز خود را با انرژی زیاد آغاز کنید باید تشک طبی مناسبی را خریداری کنید. همچنین شما باید تشک خود را هر چند وقت یک بار عوض کنید، چرا که ممکن است پس از گذشت مدتی صدماتی به تشک وارد شود و کیفیت اولیه آن از بین برود. از جمله نشانه هایی که نشان دهنده زمان خرید تشک جدید می باشند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

وقتی تشک غژغژ صدا می دهد.
تشک ما دچار پارگی و سائیدگی های قابل رویت است.
در خانه فامیل و دوستان و یا اتاق های هتل خیلی بهتر و راحتتر از خانه خود می خوابیم.

راهنمای خرید تشک طبی به شما در انتخاب یک تشک با کیفیت که موجب لذت بردن از خواب که معیار سلامت وروان است کمک می کند تا به مشکلاتی مانند کمر درد، درد ستون فقرات و… دچار نشوید. یکی از مشخصات تشک طبی این است که می تواند از شما در برابر مشکلاتی مثل کمر درد، درد ستون فقرات و… مراقب کند اما آیا می توان هر نوع تشک طبی را خرید و از آن استفاده کرد؟ امروز با میترا مترس همراه باشید تا جامع ترین راهنمای خرید تشک طبی به همراه انواع و کاربرد آن را مطالعه کنید.

نکات مهم و راهنمای خرید تشک طبی

نکات قبل از خرید

برای این که تشک طبی خوبی خریداری کنید باید حتما در مورد ویژگی های یک تشک خوب و راه امتحان آن تحقیق کنید. در ادامه جامع ترین و کامل ترین راهنمای خرید تشک  طبی را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از آن می توانید یک تشک طبی با کیفیت خریداری کنید.

مشخصات تشک طبی و استاندارد

مشخصات تشک

اگر قصد خريد تشک  داريد بايد از راهنمای خرید تشک طبی استفاده کنید و بدانيد يک تشک استاندارد چه ويژگي‌هايي دارد. يک تشک استاندارد بايد فنرهاي قوي داشته باشد، عايق‌هايي از الياف ضد باکتري و ضد حساسيت داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرايط آماده‌سازي و بسته‌بندي تشک از پارامترهايي است که نشانه مرغوبيت تشک است که مورد استقبال افراد قرار مي‌گيرند و قيمت بالاتري نسبت به تشک‌هاي فنري دارند.

به وزن خود توجه کنید

توجه به وزن در هنگام خرید تشک

اگر دارای اضافه وزن هستید طبق گفته پزشکان بهتر است که از تشک های طبی سفت  و اگر فردی لاغر هستید، بهتر است از تشک های طبی فنردار که نرم تر هستند استفاده کنید. اگر شما این نوع تشک ها را با توجه به وزن خود امتحان کنید دارای احساس راحتی بیشتری هستید. در حقیقت راحتی در خرید تشک طبی حرف اول را می زند پس حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

در انتخاب تشک خوشخواب زوجین توجه بیشتری داشته باشند!

تشک زوجین

در انتخاب تشک دونفره افراد باید به وزن شریک زندگی خود حتما توجه ویژه ای داشته باشند تا در این زمینه تناسب را رعایت کنند! یک موضوع مهم که معمولا برای افراد پیش نمیاید اما گفتن آن ضروری است، این است که اگر اختلاف وزن شما و همسرتان بیش از 150 کیلوگرم است حتما از دو تشک تک نفره به جای یک تشک دو نفره استفاده کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید!

قبل از خرید تشک تست خواب فراموش نکنید

تست خواب تشک

بسیاری از افراد در هنگام خرید تشک طبی یا هر نوع تشک دیگری با دست زدن به تشک و نشستن بر روی آن تصمیم می گیرند که آیا این تشک خوب است یا نه؟ در حقیقت این روش هیچ چیز را برای شما معلوم نمی کند اگر واقعا می خواهید بدانید که آن تشک راحت است یا نه باید بر روی آن کمی دراز بکشید و اصطلاحا تست خواب بگیرید!

تست خواب این روز ها امری طبیعی شده است و اگر به فروشنده بگویید که شما قصد دارید از تشک تست خواب بگیرید، متوجه منظور شما می شود.

برای اینکه نرمی یا سفتی تشک خوشخواب را در هنگام خرید تست کنید،به پشت  بر روی تشک دراز بکشید و دست خود را  در داخل گودی کمرتان به صورت کاملا صاف قرار دهید. اگر به راحتی دست شما به داخل گودی کمرتان رفت، تشک خیلی سفت و محکم است و اگر اصلا موفق به هدایت کردن دستتان به داخل گودی کمر نشدید، تشک مدنظر بسیار نرم است.

باید توجه داشته باشید که تشک خوشخواب باید به قدری سفت باشد که ستون فقرات در حالت عملکرد یا در واقع با همان میزان انحنایی که در وضعیت ایستاده، در کمر ایجاد میشود قرار بگیرد.در راهنمای خرید تشک طبی نیز بیان شده که اگر تشک خوشخواب به اندازه ای محکم باشد که این قوس کاملا از بین برود یا خیلی نرم باشد و موجب بیش از حد قوس کمر شود، فرد دچار کمردرد خواهد شد. از جمله موارد دیگری که باید در هنگام تست تشک مورد توجه قرار دهید شامل موارد زیر می شود.

استفاده از تشک‌ های مواج و انحنادار بسیار در سلامتی و درمان بیماران اثرگذار است.
قیمت بالای برخی محصولات در اغلب موارد نشانه به کارگیری مواد با کیفیت در آن است.
در هنگام تست تشک به صدای غژغژ آن توجه کنید این صدا نشانه بی کیفیت بودن تشک می‌باشد.
اگر قصداستفاده طولانی مدت از تخت‌های بادی یا آبی دارید به تنظیم درجه فشار آن دقت کنید تا مهره‌های کمر شما آسیب نبیند.
حتما هنگام خرید فروشنده را در جریان حساسیت به ماده مد نظرقرار دهید .به عنوان مثال برخی از افرادی که به لاتکس حساسیت دارند به اشتباه معتقدند که تشک‌های مموری فوم برای آن ها مناسب نیست اما باید گفت ماده لاتکس در لایه‌های داخلی این تشک‌ها قرار دارد و ارتباط مستقیم با پوست انسان ندارد.

گارانتی تشک طبی ارزان

گارانتی

یکی از مسائل مهم در خرید تشک های طبی این است که به گارانتی آن ها توجه داشته باشید. یکی از مشخصات تشک طبی این است که باتوجه به حساسیت استفاده ای که دارند باید مدت زمان بیشتری نسبت به بقیه تشک ها دوام داشته باشند! برای این که خیال خود را از این بابت کاملا راحت کنید بهتر است که در هنگام خرید و فروش تشک طبی به گارانتی آن توجه داشته باشید.

مطالعه گارانتی نامه تشک قبل از خرید آن به شما کمک می کند که متوجه شوید آیا تشکی که قصد خرید آن را دارید، مشکلات احتمالی را شامل می شود یا خیر؟

یک نکته مهم: هر چند وقت یکبار تشک خود را عوض کنید

عوض کردن تشک

بعضی از افراد تصور می کنند که تشکی که خریداری کرده اند باید تا آخر عمرشان کار کند و هیچ وقت نیازی نیست که آن را تعویض کنند! قبل از این که به خرید تشک طبی بپردازیم بهتر است دلیل این موضوع بسیار مهم را با هم بررسی کنیم.

اولین علتی که می توانیم برای تغییر تشک ذکر کنیم این است که بدن شما از لحاظ فیزیکی به احتمال زیاد دستخوش تغییرات زیادی شده است! شما ممکن است چاق تر یا لاغر تر شده باشید! قد شما بلند تر شده باشد و …! این موضوع از آن لحاظ اهمیت دارد که شما چند سال پیش تشک خود را با توجه به شرایط آن زمان خود خریداری کرده اید اما الان نیاز به یک تشک جدید دارید تا با شرایط الان شما هماهنگ باشد.

از دیگر دلایل تعویض تشک هر جند وقت یکبار می تواند، علت های زیر باشد:

تغییر سبک زندگی
مشکلاتی از قبیل کمردرد، درد های عضلانی و ...
تجمع سلول های پوستی، مایعات، گرد و غبار و ...

یکی از نشانه هایی که به شما هشدار می دهد باید تشک خود را عوض کنید، احساس خستگی پس از بیدار شدن از خواب است! پس از بیدار شدن از خواب اگر احساس خستگی می کنید، احتمالا تشک شما کارایی خود را از دست داده است و بهتر است به دنبال خرید تشک طبی باشید!

خرید تشک طبی ارزان

تشک طبی ارزان

برخی از افراد در هر موضوعی به دنبال ارزان ترین کالا یا خدمت هستند اگر ارزان بودن به معنای بی کیفیت بودن نباشد، این موضوع نه تنها اشکال ندارد بلکه می تواند موثر هم باشد. خرید تشک طبی ارزان این روزها رواج پیدا کرده است اما باید بدانید که آیا نوع تشک طبی که خرید کردید مناسب شما هست؟ برای این که به جواب این سوال برسید بهتر است در ادامه راهنمای خرید تشک طبی را با دقت مطالعه کنید.

انواع تشک و کابرد های آن

انواع تشک

تشک طبی

تشک های طبی به دو نوع تشک های طبی فنری و تشک های طبی دسته بندی می شوند که تشک های طبی فنری از جدیدترین نوع تشک های طبی است که وارد بازار شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. افرادی زیادی دست به خرید تشک طبی فنری زده اند و از استفاده از آن کاملا راضی هستند.

این نوع تشک ها نسبت به تشک های طبی معمولی خیلی سفت نیستند و انعطاف پذیری بیشتری دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر تشک مورد استفاده شما بیش از حد سفت باشد احتمالا پس از مدتی دچار مشکلاتی از جمله کمردرد و مشکل در ستون فقرات خواهید شد.

یکی از مشخصات تشک طبی جنس مواد اولیه بکار رفته است که در تشک های طبی بسیار خوب است و همین موضوع باعث فروش تشک طبی بصورت زیاد شده است. اگر می خواهید از مشکلات جسمی مختلف دور باشید و خواب راحتی داشته باشید، حتما خرید تشک طبی را اولویت خود قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران میترا مترس تماس بگیرید.

تشک فنری

تشک فنری

تشک فنری به دو دسته تقسیم می شود:

تشک‌ با فنر‌های منفصل (Pocket Spring)

تشک های فنری منفصل، بروزترین تکنولوژی فنر در ساخت تشک به حساب می آیند. چیده شدن جدا فنر ها در کنار یکدیگر موجب می شود که هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کند و روی یکدیگر تأثیر نگذارند.

تشک با فنر‌های متصل (Bonell)

از قدیمی ترین و پرمصرف ترین تشک های فنری موجود در بازار تشک های فنری متصل محسوب می شوند. در این مدل از تشک ها از فنرهای کربنی استفاده می شود که در سراسر تشک به شکل یک ساختمان به هم گره خورده اند.

تشک مموری فوم دار

تشک مموری فوم

تشک هایی مموری فوم دار جزو مدل های مدرن هستند. مموری فوم، مواد انعطاف پذیری هستند که به فشار و حرارت دریافتی حساس بوده و متناسب با آن تغییر شکل می دهند.

تشک طبی – فنری

تشک طبی فنری

هرکدام از تشک های طبی و یا فنری معایب خاص خود را دارند ک در این راستا تولید کنندگان محاسن هرکدام ازاین دو تشک ها را دریک تشک طبی _فنری جمع آوری کرده اند.تشک‌های طبی – فنری بهترین گزینه، برای حفظ سلامت فرد می‌باشد.

تشک بادی

تشک بادی (راهنمای خرید تشک طبی)

تشک‌هاي بادي انواعي از تشک‌ها هستند که حجم بیشتر آن را باد تشکیل داده است و در ابعاد و مدل های مختلف تولید شده اند . این تشک ها از نظر شکل ظاهری بسیار شبیه تشک های معمولی هستند و به شکل مستطیلی می باشند که به طور معمول براي اوقات فراغت و نيز افرادي که به هر دليل نمي‌توانند از تشک فنري معمولي استفاده کنند، خريداري مي‌شوند.

تشک آبی

تشک آبی (راهنمای خرید تشک طبی)

تشک های آبی  جز محصولات با دوام و مناسب برای بیمارانی که از درد های عضلانی و همچنین کمر و گردن رنج میبرند . این تشک ها به دلیل استفاده از آب در داخل آن و همچنین طبی بودن رویه و الباف داخلی، به افرادی پیشنهاد می شوند که از درد های مختلف رنج می برند .

تشک برقی

تشک برقی

تشک‌هاي طبي برقي نوع ديگري از تشک‌هاي طبي‌اند که به طور معمول با ولتاژ 12 ولت کار مي‌کنند. اين تشک‌ها براي برطرف کردن دردهاي ناشي از آرتروز مفاصل، استخوان و آسب‌ديدگي تاندون‌ها و ماهيچه‌ها استفاده مي‌شوند. همچنين چون قابليت گرم شدن دارند مي‌توان براي افراد مسن که نياز به گرم شدن موضعي دارند، از اين تشک‌ها استفاده کرد.

مشخصات تشک یک نفره

مشخصات تشک یک نفره (راهنمای خرید تشک طبی)

تشک‌های یک نفره دو سایز مختلف دارند و  طول تمامی تشک‌ها ۲ متر است و عرض یکی از این تشک‌ها ۹۰ سانتی متر می‌باشد. کاربرد این تشک ها بیشتر در هتل‌ها و اغلب مراکز اقامتی به عنوان سایز استاندارد استفاده می‌شود. این تشک، برای کودکان و افرادی که اندام متوسط دارند مناسب است.

سایز دیگر تشک یک نفره دارای عرض ۱۲۰ می‌باشد که این سایز برای خواب مادران به همراه فرزندنشان یا افراد درشت هیکل مناسب است.

مشخصات تشک دو نفره

مشخصات تشک دو نفره

تشک‌های دو نفره شامل سه سایز متفاوت می‌باشد که طول آنها ۲ متر و عرض آن‌ها ۱۴۰، ۱۶۰ و ۱۸۰ سانتی متر است.سایز ۱۴۰ در این تشک‌ها، برای دو نفر انسان بالغ یا یک فرد درشت هیکل مناسب می‌باشد. نکته‌ای که در اینجا باید ذکر کنیم این است که از آنجا که در این تشک فضای زیادی به هر فرد اختصاص ندارد می‌توان گفت این تشک برای افرادی که در هنگام خواب زیاد تکان می‌خورند مناسب نیست.

تشک‌های دو نفره با عرض ۱۶۰، استانداردترین سایز تشک برای اغلب افراد است. این سایز برای دو نفر مناسب می‌باشد. از محاسن تشک‌ سایز ۱۶۰ این است که شما برای خرید کالا‌ی خواب، قدرت انتخاب بیشتری دارید. اندازه استانداردی که اغلب هتل‌ها از آن استفاده می‌کنند تشک‌های با عرض ۱۴۰ و ۱۶۰ است. عرض ۱۸۰ سانتی متر آخرین و بزرگترین سایز تشک دو نفره می‌باشد. این سایز، برای خواب دو فرد چاق مناسب است.

سخن پایانی

همان طور که در مطلب بالا گفته شد مدت زمان خواب استاندارد افراد 7 الی 8 ساعت از شبانه روز می باشد که برای بهره بردن از خوابی راحت باید با خرید تشکی مناسب شرایط مطلوب خواب را فراهم کنید. تیم مجرب میترا مترس توصیه می کند در هنگام خرید تشک حتما نکاتی که برای تست تشک گفته شد را انجام دهید تا بتوانید تشک مناسب خود را با بهترین کیفیت و متناسب با شرایط فیزیکی خود خریداری نمایید.

امیدواریم مطالعه این مطلب با عنوان جامع ترین راهنمای خرید تشک به شما در خرید تشک مناسب کمک کرده باشد.  نظر شما در مورد این نوع تشک‌ها چیست؟ کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ میترا مترس پذیرای نظرات شما در مورد انواع تشک ها می باشد .